Fatura Gecikme Faizi

Soru Sor sayfası kullanılarak Faiz Problemleri konusu altında Fatura Gecikme Faizi ile ilgili sitemize gönderilen ve cevaplanan soruları içermektedir. Bu soru tipine ait soruları ve yaptığımız detaylı çözümleri aşağıda inceleyebilirsiniz. Yardımcı olması dileğiyle, iyi çalışmalar…Diğer Soru Tipleri için Tıklayınız.

Soru Sormak için Tıklayınız.


Konu Anlatımı İçin Tıklayınız.

Çözümlü Test İçin Tıklayınız.


Abone olarak daha fazla sayıda soru sorabilirsiniz. Abone olmak için Tıklayın.

Not: Bu sayfadaki sorular, ziyaretçilerimiz tarafından gönderilmiştir. Telif hakkını ihlal eden durumlar için lütfen iletişim sayfasından bize bunları bildiriniz. Kısa süre içerisinde sitemizden bu sorular kaldırılacaktır.

www.matematikkolay.net Zeynep telefon faturasını son ödeme tarihinden bir ay sonra gecikme faizi ile birlikte 78 lira olarak ödüyor.Gecikme faizi fatura bedeli üzerinden aylık %4 olarak hesaplandıgına göre bu telefon 1) faturasinin tutari kaç liradir? Çözüm: Fatura tutarı x lira olsun.Bir aylık gecikme faizi; 4 x  100 25 -25 x 25 Faiz ile birlikte ödenen miktar; x x x x 78 78 25 1 25 25x x 26x 78 25 25 25 78 x             3 25 26   75 TL buluruz..

 

Yorum yapın