Faktöriyelli İfadenin Bir Sayıya Bölümünden Kalanı Bulma

Soru Sor sayfası kullanılarak Faktöriyel konusu altında Faktöriyelli İfadenin Bir Sayıya Bölümünden Kalanı Bulma ile ilgili sitemize gönderilen ve cevaplanan soruları içermektedir. Bu soru tipine ait soruları ve yaptığımız detaylı çözümleri aşağıda inceleyebilirsiniz. Yardımcı olması dileğiyle, iyi çalışmalar…


1.SORU


Diğer Soru Tipleri için Tıklayınız.


Soru Sormak için Tıklayınız.

Konu Anlatımı İçin Tıklayınız.

Çözümlü Test İçin Tıklayınız.


Abone olarak daha fazla sayıda soru sorabilirsiniz. Abone olmak için Tıklayın.

Not: Bu sayfadaki sorular, ziyaretçilerimiz tarafından gönderilmiştir. Telif hakkını ihlal eden durumlar için lütfen iletişim sayfasından bize bunları bildiriniz. Kısa süre içerisinde sitemizden bu sorular kaldırılacaktır.

Not: Bu sitede yayınlanan çözümler, tamamen bu site için hazırlanmıştır. İzinsiz olarak yayınlanıp, çoğaltılması yasaktır.

96! 8! 4! sayısının 20 ile bölümünden kalan kaçtır?   20 sayısı 4 ve 5’in çarpımıdır. 96!’in içinde hem 4 , hem de 5 çarpanı vardır. Bu yüzden tam bölünür. 8!’in içinde hem 4 , hem de 5 çarpanı vardır. Bu yüzden tam bölünür. 4! 4.3.2.1 24 Çözüm: tür.      kalan 0 kalan 0 kalan 4 20 ile bölümünden kalan 4 O halde; 96! 8! 4! 0 0 4 4 buluruz.        29

 

Faktöriyelli İfadenin Bir Sayıya Bölümünden Kalanı Bulma” üzerine bir yorum

  1. Güzel sorular var. Çözümleri ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde anlatılmış. Yeni nesil sorular olsa daha iyi olur bence.

Yorum yapın