En Büyük-En Küçük Asal Sayı

Soru Sor sayfası kullanılarak Asal Sayılar ve Aralarında Asal Sayılar konusu altında En Büyük-En Küçük Asal Sayı ile ilgili sitemize gönderilen ve cevaplanan soruları içermektedir. Bu soru tipine ait soruları ve yaptığımız detaylı çözümleri aşağıda inceleyebilirsiniz. Yardımcı olması dileğiyle, iyi çalışmalar…


1.SORU


Diğer Soru Tipleri için Tıklayınız.


Soru Sormak için Tıklayınız.

Konu Anlatımı İçin Tıklayınız.

Çözümlü Test İçin Tıklayınız.


Abone olarak daha fazla sayıda soru sorabilirsiniz. Abone olmak için Tıklayın.

Not: Bu sayfadaki sorular, ziyaretçilerimiz tarafından gönderilmiştir. Telif hakkını ihlal eden durumlar için lütfen iletişim sayfasından bize bunları bildiriniz. Kısa süre içerisinde sitemizden bu sorular kaldırılacaktır.

Not: Bu sitede yayınlanan çözümler, tamamen bu site için hazırlanmıştır. İzinsiz olarak yayınlanıp, çoğaltılması yasaktır.

İki basamaklı en büyük asal sayı ile iki basamaklı en küçük asal sayıların toplamı kaçtır? A) 101 B) 102 C) 107 D) 108 E) 109 www.matematikkolay.net Çözüm: Asal sayı kendisinden ve 1’den başka böleni olmayan sayıdır. 99, 9’a bölündüğünden asal değil.98 çift bir sayı asal olan tek çift ayı 2’dir. İki basamaklı en büyük asal sayı 97 dir. 10, 5 ve 2’ye bölündüğünden asal değildir. İki basamaklı en küçük asal sayı 11 dir. 9711 108 bulunur. 25.

 

 

Yorum yapın