Hangileri önermedir

Soru Sor sayfası kullanılarak Mantık konusu altında Hangileri önermedir bağlacı ile ilgili sitemize gönderilen ve cevaplanan soruları içermektedir. Bu soru tipine ait soruları ve yaptığımız detaylı çözümleri aşağıda inceleyebilirsiniz. Yardımcı olması dileğiyle, iyi çalışmalar…

1.SORU


Diğer Soru Tipleri için Tıklayınız


Not: Bu sayfadaki sorular, ziyaretçilerimiz tarafından gönderilmiştir. Telif hakkını ihlal eden durumlar için lütfen iletişim sayfasından bize bunları bildiriniz. Kısa süre içerisinde sitemizden bu sorular kaldırılacaktır.

Not: Bu sitede yayınlanan çözümler, tamamen bu site için hazırlanmıştır. İzinsiz olarak yayınlanıp, çoğaltılması yasaktır.

I. 3x 1 2 II. En küçük doğal sayı 1 dir. III. En güzel kızlar nerelidir? ifadelerinden hangileri bir önermedir? A) Yalnız I B) Yalnız II C) Yalnız III D) II ve III E) I ve II   www.matematikkolay.net Çözüm: I. öncül önerme değildir. Sonuç x ‘e göre değişir. Doğruluğu veya yanlışlığı kesin değildir. II.öncül doğruluğu ve yanlışlığı kesin olan br ifadedir. Bu yüzden önermedir. III. öncülbir soru cümlesidir. Önerme olamaz.

 

 

 

 

 

Yorum yapın