Paralelkenarın koordinatları

Soru Sor sayfası kullanılarak Doğrunun Analitik İncelenmesi konusu altında Paralelkenarın koordinatları ile ilgili sitemize gönderilen ve cevaplanan soruları içermektedir. Bu soru tipine ait soruları ve yaptığımız detaylı çözümleri aşağıda inceleyebilirsiniz. Yardımcı olması dileğiyle, iyi çalışmalar…1.SORUDiğer Soru Tipleri için Tıklayınız.


 

Not: Bu sayfadaki sorular, ziyaretçilerimiz tarafından gönderilmiştir. Telif hakkını ihlal eden durumlar için lütfen iletişim sayfasından bize bunları bildiriniz. Kısa süre içerisinde sitemizden bu sorular kaldırılacaktır.

Telif: Çözümler, sitemiz tarafından hazırlanmış olup izinsiz yayınlanıp, çoğaltılması yasaktır.

www.matematikkolay.net A(0, 2), C(0, 8) ve ABCD dikdörtgen olduğuna göre D noktasının koordinatları aşağıdakilerden hangis i – dir? A) (3,-5) B) (4, -6) C) (5,-2) D) (6,-3) E) (8,-5) ÇÖZÜM: www.matematikkolay.net 2 2 ABC üçgeninde öklit uygulayabiliriz. BO 2.8 BO 16 BO 4 birimdir. B noktasının kooridinatları x x x x x x 4,0 olur. Dikdörtgende karşılıklı köşelerin koordinatları toplamı birbirine eşit olmak zorundadır. Tüm paralelkenarlar için geçerli bir kuraldır. Apsisleri toplamını eşitleyelim. A C B D 0 0 4 D D 4 y y y y y y tür. Ordinatları toplamını eşitleyelim. A C B D 2 8 0 D 6 D dir. Buna göre D noktası 4, 6 dır. 26
5) 1 3 2 4 1 3 2 4 Paralelkenarda karşılıklı köşelerin apsisleri toplamı birbirine eşittir. Aynı durum ordinatlar için de geçer – lidir. x x x x ve y y y y tür.

 

 

 

 

Yorum yapın