Diziler Çıkmış Sorular ve Çözümleri

Bu bölümde Diziler ile ilgili çıkmış 13 adet soru bulunmaktadır (2006 yılı sonrası). Sorularınızı çözdükten sonra şıklardan birine tıklayarak doğru şıkkı görebilirsiniz. Eğer soruları çözmekte zorlanırsanız; kolay anlaşılır detaylı çözümlere “Çözüm için Tıklayınız” seçeneği ile ulaşabilirsiniz. İyi Çalışmalar…

1.SORU (2008 ÖSS)

Çözüm için Tıklayınız.


2.SORU (2009 ÖSS)

Çözüm için Tıklayınız.

3.SORU (2010 LYS)

Çözüm için Tıklayınız.

4.SORU (2010 LYS)

Çözüm için Tıklayınız.

5.SORU (2011 LYS)

Çözüm için Tıklayınız.

6.SORU (2012 LYS)

Çözüm için Tıklayınız.

7.SORU (2013 LYS)

Çözüm için Tıklayınız.

8.SORU (2013 LYS)

Çözüm için Tıklayınız.

9.SORU (2014 LYS)

Çözüm için Tıklayınız.

10.SORU (2016 LYS)

Çözüm için Tıklayınız.

Eğer sorular ya da çözümler konusunda bir problem görür veyahut da bir tavsiye de bulunmak isterseniz; sayfanın en altında yer alan “Yorum Yap” seçeneği ile bunları anlık olarak iletebilirsiniz.

Telif: Çözümler, sitemiz tarafından hazırlanmış olup izinsiz yayınlanıp, çoğaltılması yasaktır.

Diziler Çıkmış Sorular ve Çözümleri” üzerine 12 yorum

  1. 2009 sorusu bu haliyle sorulmuşsa bence yanlış…r =-3 te olabilir…engellenmemiş….sonuç farklı çıkar o zaman….

  2. 2,-6,18,-54,162 beş terimden oluşan sonlu bir geometrik dizidir….geometrik dizide ortak çarpan negatif olabilir…sitenin yorumunu merak ediyorum…saygılar

  3. 2009 sorusu, tam doğru tarif edememiş. Haklısınız. r=-3 de olabilir. Ancak, şıklardan pozitif değerlerin istendiği anlaşılıyor. O yüzden iptal edilmemiştir.

  4. Ayrıca dizilerin terimlerinin sürekli artmasına veya sürekli azalmasına da gerek yoktur. Yani monoton olmak zorunda değildir diziler. Alterne de olabilirler. Fakat soruda 2 ile 162 arasına dediği için terimlerin de pozitif olması gerekir.. Yani r=3 olmalıdır -3 değil..

  5. Sistem değişikliğiyle çıkan diziler soruları gerçekten çok basit. Sınırlı süre kaldığı için bu konuya ağırlık vermeyeceğim, umarım virüse özel zorlamazlar.

  6. ..sayılarının “arasına”, bu sayılarla birlikte diyor. soru yanlış ifade edilmemiştir. Erkan Aydoğmuş gayet güzel ifade etmiş aslında, geometrik diziler sürekli olarak artmak ya da azalmak zorunda değildir. ortak çarpan negatif olabilir.

  7. arasına kelimesini anlayamayan olduğunu görmek beni mutlu etti. basit bir türkçe cümleyi anlayamayan insanlarla yarışıyormuşuz meğer 🙂

Yorum yapın