Sayıların Çözümlenmesi

Bu bölümde Sayıların Çözümlenmesi konusu ile ilgili 2 test bulunmakta olup, Bu testte 22 adet soru bulunmaktadır. Sorularınızı çözdükten sonra “Doğru Cevap” seçeneğine tıklayarak doğru şıkkı görebilirsiniz. Eğer soruları çözmekte zorlanırsanız; kolay anlaşılır detaylı çözümlere “Çözüm için Tıklayınız” seçeneği ile ulaşabilirsiniz. İyi Çalışmalar…

1.SORU

Çözüm için Tıklayınız.


2.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

3.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

4.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

5.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

6.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

7.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

8.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

9.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

10.SORU

Çözüm için Tıklayınız.

Eğer sorular ya da çözümler konusunda bir problem görür veyahut da bir tavsiye de bulunmak isterseniz; sayfanın en altında yer alan “Yorum Yap” seçeneği ile bunları anlık olarak iletebilirsiniz.

Bu içerik www.matematikkolay.net tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Kısmen dahi olsa başka platformlarda izinsiz bir şekilde yayınlanamaz, basılamaz. (Sadece öğretmenlerimiz, ders ortamında kullanmak üzere kullanabilirler.)

Sayıların Çözümlenmesi” üzerine 24 yorum

 1. Müthişsiniz ya lisans kpss çalışırken buldum burayı örnek sorularınız çok iyi kaliteli kaç saattir çözemediğim soruyu çözdüm çok basitmiş teşekkürler

  • Normalde ‘eşittir =’ işareti var. Ama bazı ekranlarda çözünürlük problemi olmuş olabilir. Bu da tek çizgi gözükmesine neden olmuş olabilir.

  • AB4 sayısının birler basamağı C değil. C başka bir yerde. C=6 olduğu için cevap 11 olacak.

 2. Merhaba,
  19. soruda 200 azalıyor ancak pozitif alıyoruz. 90 artıyor negatif alıyoruz. sorunun sonunda genel olarak azalma olduğu için mi? 20. soruda sonucu sorarken artıyorsa pozitif azalıyorsa negatif kullandık.

  • 20.soruda normal bir şekilde aldık. Sonuç negatif çıksaydı, azaldığını söyleyecektik.
   19.soruda ise azalış miktarı verilmiş. Biz de azalma üzerine denklemi kurduk. Buna katkı sağlayanlara +, aksine neden olanlara – dedik.

 3. ben tyt calişıyorum soru ararken burayı buldum gerçekten mükemel sorular çok güzel çözümlerde çok anlaşılır ben çok beğendim çok sevdim sizede tafsiye ederim kesinlikle bakmalısınız

Yorum yapın