Çokgen Çizebilmek İçin

Soru Sor sayfası kullanılarak Çokgenler konusu altında Çokgen Çizebilme ile ilgili sitemize gönderilen ve cevaplanan soruları içermektedir. Bu soru tipine ait soruları ve yaptığımız detaylı çözümleri aşağıda inceleyebilirsiniz. Yardımcı olması dileğiyle, iyi çalışmalar…

1.SORU

Çözüm için Tıklayınız.


Not: Bu sayfadaki sorular, ziyaretçilerimiz tarafından gönderilmiştir. Telif hakkını ihlal eden durumlar için lütfen iletişim sayfasından bize bunları bildiriniz. Kısa süre içerisinde sitemizden bu sorular kaldırılacaktır.

Eğer sorular ya da çözümler konusunda bir problem görür veyahut da bir tavsiye de bulunmak isterseniz; sayfanın en altında yer alan “Yorum Yap” seçeneği ile bunları anlık olarak iletebilirsiniz.

 

Telif: Çözümler, sitemiz tarafından hazırlanmış olup izinsiz yayınlanıp, çoğaltılması yasaktır.

ÇOKGEN ÇİZEBİLMEK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER www.matematikkolay.net 1) 9 kenarlı bir çokgenin çizilebilmesi için en az kaç ele – manı bilinmelidir? A) 11 B) 13 C) 15 D) 17 E) 19 ÇÖZÜM: Not : n kenarlı bir çokgenin çizilebilmesi için en az n 2 uzunluk, en az n 1 açı bilinmelidir. Toplamda en az 2n 3 eleman bilinmelidir.n 9 için; 2.9 3 15 bulunur.
 

Yorum yapın