9. Sınıfta Önem Vermeniz Gereken Konular: Trigonometri

Liseye geçişteki ilk yılınız olan 9. sınıf önem vermeniz gereken çok sayıda konuyu içerir. Bunlar arasında özellikle 9. sınıf matematik dersinde yer alan trigonometri konusu baştan sıkı tutmanız ve düzenli olarak tekrar etmeniz gereken konulardan biridir. Formül ve grafik detaylarına sahip olan bu konuyu eksiksiz olarak halletmeniz sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecek ve daha yüksek puan almanızı sağlayacaktır. Çünkü pek çok öğrenci bu konuya ait soruları çözmekte güçlük çekmektedir.

 

 

Bu durumu yaşamamak adına 9. sınıf matematik konuları için hazırlanmış video eğitimlerden yardım alabilirsiniz. Her biri alanında eğitimli ve deneyimli eğitmenler tarafından çekilen bu videolarda trigonometri konusunu size sevdirerek öğretecek çok sayıda detay mevcuttur. Bunları dikkatli şekilde izlemeniz, öğrendiğiniz başlıkları tekrar etmeniz ve konu ile ilgili bol soru çözmeniz başarıyı sizin için kaçınılmaz hale getirecektir. Ancak bunun için mutlaka güncel müfredata uygun ve kaliteli kaynaklar tercih etmelisiniz.

 

 

9. Sınıf Matematik Konuları ve Trigonometri

9.sınıf matematik test ve deneme çözümüne geçmeden önce konuları iyice öğrendiğinizden emin olmalısınız. Bunun için önce konu başlıklarını bilmeli, içeriklerini sınıflandırarak öğrenmeli ve bol bol konu tekrarı yapmalısınız. 9. sınıf boyunca matematik dersinde karşınıza çıkacak ünitelerde kümeler, mantık, denklem ve eşitsizlikler, veri ve sayma, üçgenler gibi konuları göreceksiniz. Bunlar özellikle trigonometri konusunu öğrenirken işinizi kolaylaştıracaktır.

Trigonometriyi özellikle 11. sınıfa geldiğinizde en kapsamlı şekilde öğreneceksiniz. Sınıfının en renkli ünitesi olarak da tabir edilen bu konuda birim çember, yönlü açılar, esas ölçü, açı ölçü birimleri gibi konular karşınıza çıkacaktır. Bunların ardından ünite detaylarına indiğinizde trigonometrik fonksiyonlar, bu fonksiyonların grafiği ve periyodu gibi konular da anlatılacaktır. Öğrendiğiniz her bir konunun sınavda karşınıza çıkma ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle konu çalışırken veriminizi hep yüksek tutacak video içeriklerden yardım almanızda yarar vardır. Böylece 9. sınıf matematik başta olmak üzere tüm matematik dersleri sizin için daha başarılı geçecektir.

 

 

Matematik Dersinde Trigonometri Nasıl Çalışılır?

Düzenli çalışmayla halledebileceğiniz konulardan biri olan trigonometri ile ilgili en büyük yardımcınız Tonguç Akademi eğitim videoları olacaktır. 9. sınıf matematik konu anlatımı ile başlayan lise matematik hayatınız boyunca Tonguç ile konu tekrarlarınızı yapabilir, eksik kaldığınız konuları tekrar çalışabilir, soru ve deneme çözebilir, sınavlara dair taktikler öğrenebilirsiniz. Örneğin 9. sınıf matematik 1. dönem 1. yazılı için çalışacağınızda buna özel oluşturulmuş yazılı provası içeriğine göz atabilirsiniz. Böylece sınavda çıkması muhtemel sorular hakkında önceden fikir sahibi olabilirsiniz.